Niedziela 16/09/2018

Wygraj swój biznes! StartUp Sito na BetaX

Wygraj swój biznes! StartUp Sito na BetaX

Jednym z kluczowych punktów betowej agendy, tak tajnej, że nieznana jest zwykle do ostatniej chwili, jest konkurs na innowacyjne biznesowe projekty internetowe – rozpoznawalny jako Startup Sito. Od początku jego obecności na Becie, czyli od 2011 r. kiedy pierwsze startupy zadebiutowały na scenie w Kielnarowej, w konkursie wzięło udział kilkadziesiąt projektów, zgłoszonych przez wizjonerów z żyłką biznesową. Jeśli jesteś jednym z nich – masz pomysł na startup internetowy lub technologiczny – już teraz zgłoś się na Startup Sito i zgarnij nagrody oraz szansę na jego realizację.

Poznaj Startup Sito

Do konkursu może zgłosić się każdy pomysłodawca startupu, niezależnie od tego, czy już ma czy nie inwestora. Główną zasadą rywalizacji jest to, że pomysły na nowatorskie inicjatywy w sieci oceniane są przez właścicieli funduszy inwestujących w biznesy internetowe.

W praktyce wygląda to tak, że pomysłodawcy zgłoszonych do konkursu startup’ów mają za zadanie wystąpić przed jury i zebranymi uczestnikami konferencji, prezentując swój pomysł. Poza prezentacją, ich zadaniem jest również wykorzystać czas do ogłoszenia wyników, w celu nawiązywania kontaktów biznesowych i relacji interpersonalnych, rozmów z jury, przekonywania do swoich pomysłów. Jest nagroda jury, jest nagroda publiczności.

Dostrzegaj potencjał

Doświadczenia podkarpackich firm pokazują, że niekoniecznie nawet trzeba wygrać Startup Sito, żeby udział w konkursie miał sens biznesowy. Twórcy Wiseglass konkursu w 2017 r. nie wygrali, znaleźli się jednak pośród 5 zakwalifikowanych wówczas do Startup Sito i to przyniosło wymierne korzyści.

Zdobyliśmy wiele kontaktów, które do dziś pomagają nam w zdobywaniu nowych kontrahentów – mówi Gabriel Myśliwiec, wiceprezes zarządu Wiseglass. Udział w konkursie to szansa na dotarcie do inwestora lub potencjalnych partnerów strategicznych, możliwość zebrania feedbacku od ludzi z bardzo zróżnicowanym doświadczeniem. – Ludzie, którzy są na Becie, zwykle mają bardzo otwarte umysły i szybko załapują niestandardowe pomysły innych – podkreśla Myśliwiec.

Wiseglass, choć niestandardowy, powstał w dość typowy dla startupów sposób – z luźnej rozmowy o możliwościach w gronie osób, dla których biznes to drugie imię. – Dość szybko doszedłem do wniosku, że musimy zrobić lustro, które za pomocą AI targetuje reklamy i rozlicza je za faktyczne „zobaczenie”, a nie za wyświetlenie – opowiada Prezes zarządu Waldemar Bieniek. Firma ma swoje realizacje m.in. w rzeszowskich lokalach.

Mierz wysoko od początku

Startup Sito pokazuje poniekąd, że warto myśleć o rozwiązaniach globalnych, które mają potencjał rozwoju niezależnie od szerokości geograficznej. Swój sukces budują właśnie twórcy Repla.io – aplikacji do odtwarzania internetowych stacji radiowych. W 2017 r. pokazali się na Startup Sito, dzisiaj rozwijają swój produkt. – Obecnie pracujemy nad nowoczesnym rozwiązaniem dla unikalnego i interaktywnego dostarczania treści audio, jednocześnie poszukując dla nich nowych zastosowań – opowiada głównodowodzący Repla.io Krzysiek Śmiałkowski. – Chodzi o spersonalizowany content audio, czyli treści radiowe, podcasty, audiobooki, z wykorzystaniem sztucznej inteligencji dostarczane w przyjazny i atrakcyjny sposób. Planujemy też stworzyć nowoczesne urządzenie audio będące dopełnieniem ekosystemu Replaio.

Wysiłki się opłacają. Produkt jest coraz lepszy i rozwija się. – Możemy powiedzieć, że z każdym miesiącem jest coraz lepiej. To, z czego bardzo się cieszymy, to fakt, że stworzyliśmy w Krośnie na Podkarpaciu coś, z czego korzystają ludzie w Japonii, Rosji czy Indiach – dumnie podkreśla Śmiałkowski, stwierdzając, że Internet Beta zmieniła jego życie. Cytujemy Krzyśka dosłownie – Mogę szczerze powiedzieć, że gdyby nie InternetBeta, to nie byłbym teraz w tym miejscu i być może nie kochałbym tego co robię tak bardzo!

Jaeśli także kochasz to, co robisz i chcesz przekonać się o tym, co może dać ci BetaX oraz Startup Sito – nie czekaj! Zdecyduj się na działanie! Zgłoś swój pomysł na Startup Sito 2018!

Zgłoszeń na StartUp Sito można oczywiście dokonywać przez formularz na stronie Bety. Do finału zakwalifikuje się 8 zespołów, których reprezentanci zaprezentują się przed publicznością InternetBeta2018 i zawalczą o atrakcyjne nagrody rzeczowe. Pamiętaj, że już sam udział w konkursie jest dla Cienie szansą na pokazanie się szerszemu gronu, zdobycie bezcennych kontaktów, ale też informacji zwrotnej na temat Twojego projektu! Zatem do dzieła – startupy na START!